Huvudkontor och fabrik

Isolamin Sweden AB

Industrivägen 5, SE-956 32 Överkalix

Tel: +46 926 756 00
E-post: info@isolamin.se






Försäljning

Maria Öjercrantz

Försäljningschef/Sälj

Direkt: +46 926 756 47
Mobil: +46 70 322 28 80
maria.ojercrantz@isolamin.se

Roger Henriksson

Säljare Norra Sverige samt utland

Mobil: +46 70 555 21 61
roger.henriksson@isolamin.se

Tord Tegelid

Säljare Mellansverige och Södra Sverige

Mobil: +46 70 257 76 72
tord.tegelid@isolamin.se


Agenter och samarbetspartners

Agent
Noise Seal Ltd

Storbritannien

Kontaktperson
Mr Phil Deft
phil@noiseseal.com

Agent
Aabo Akustik

Danmark, Tyskland, Schweiz, Österrike

Kontaktperson
Frank Bavngaard

Direkt: +45 43 63 03 77
Mobil: +45 22 30 53 33
Fax: +45 43 63 07 70
fb@aaboakustik.com

Agent
Acoustics Hellas

Grekland

Kontaktperson
Mr Dennis Pramas
dpramas@acoustics.gr

Agent
Orgatex-Nachod s.r.o

Tjeckien, Slovakien

Kontaktperson
Ms Pavlína Zamastilová
zamastilova@orgatex-nachod.cz

Samarbetspartner
Ventac

Irland

Kontaktperson
Brian Scully

Direkt: +353 45 851 520
Mobil: +353 86 026 32 18

bscully@ventac.com
www.ventac.com

Agent
Kroon

Holland

Kontaktperson
Arjan van Bruggen

a.v.bruggen@krool.nl 
www.kroon.nl

Agent
CTA-marine d.o.o.

Kroatien

Kontaktperson
Janez Vehovic

Tel: +385/51/215-552
Fax: +385/51/215-336
cta-marine@ri.t-com.hr
cta.marine@gmail.com
www.cta-marine.hr

Agent
Antares Ltd

Turkiet

Kontaktperson
Ibrahim Aydin

ia@antaresltd.com.tr


Teknik

Pedro Andrade

R&D Project Manager

Direkt: +46 920 49 20 73
Mobil:
+46 72 508 16 20
pedro.andrade@isolamin.se

Sten-Olov Eriksson

Engineering

Direkt: +46 926 756 09
s.o.eriksson@isolamin.se

Ibrahim Hlwani

Engineering

Mobil: +46 70 384 60 66
ibrahim@isolamin.se

Erik Wennberg

Engineering

Mobil: +46 70 623 84 94
erik.wennberg@isolamin.se

Mats Lång

Teknikchef & QA

Direkt: +46 926 756 24
Mobil:
 +46 70 397 49 33
mats.lang@isolamin.se

Aiham Emil Alhaddad

R&D Engineer

Mobil: +46 70 006 74 73
aiham.alhaddad@isolamin.se

Michael Ottesen Fossen

R&D

Mobil: +46 76 823 73 07
michael@isolamin.se


Stab och ledning

Anton Lundholm

Verkställande Direktör

Mobil: +46 70 265 18 22
Växel: +46 923 795 80
anton.lundholm@partgroup.se

Magnus Hansson

Platschef

Direkt: +46 926 756 06
Mobil: +46 70 354 00 12
magnus.hansson@isolamin.se

Anders Byström

Marknadsdirektör

Mobil: +46 72 559 03 01
Växel: +46 923 795 80
anders.bystrom@partgroup.se

Anders Nilsson

Produktionschef PANEL

Direkt: +46 926 756 21
Mobil: +46 70 371 31 38
anders.nilsson@isolamin.se

Risto Nylund

Produktionschef MODUL

Mobil: +46 317 58 63
Växel: +46 923 795 80
risto.nylund@isolamin.se

Irene Lindman

Kvalitetschef

Direkt: +46 923 795 91
Mobil: +46 70 265 18 26
Växel: +46 923 795 80
irene.lindman@partab.nu

Mattias Johansson

Inköpschef

Direkt: +46 926 756 10
Mobil: +46 70 266 66 66
mattias.johansson@isolamin.se

Stefan Svanberg

IT-chef

Mobil: +46 70 320 00 82
Växel: +46 923 795 80
stefan.svanberg@partit.se

Jonas Hansson

Transportplanerare

Mobil: +46 70 563 05 39
jonas.hansson@isolamin.se